Навіщо потрібно протезування?
Сьогодні кожен розуміє, що гарна усмішка є запорукою успіху. Якщо у співрозмовника недоглянуті зуби з ним навіть неприємно спілкуватися.
Стильний одяг, модні аксесуари, дорогі прикраси не завжди викликають позитивні емоції у оточуючих. Часто дефекти зубних рядів є причиною психологічних проблем – замкнутості та закомплексованості. Для сучасної людини неприпустимо, щоб під час розмови було видно дірку в зубному ряді. Але, крім естетики та елементарної пристойності, йдеться про здоров’я.
Якщо в зубному ряді відсутні один або кілька зубів, то через деякий час зуби, що залишилися, зміщуватимуться у бік цього дефекту. Так поведуться сусідні зуби і зуби на протилежному боці. Це так званий феномен Попова-Годона, що свідчить про те, що в природі не буває порожнечі. Як наслідок, розвиваються: перевантаження пародонту, патологічне стирання зубів, рухливість зубів, оголення коренів зубів, викривлення зубної дуги, ускладнена гігієна, множинний карієс.
Якщо давно втрачено жувальні зуби та порушено біомеханіку зубощелепної системи, виникає загроза дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба. Симптомами дисфункції є часті головні болі, клацання, хрускіт, дискомфорт у ділянці суглоба.
Резорбція кістки – неминучий наслідок втрати зубів.
При втраті зуба у фронтальному відділі ротової порожнини, кістка зазвичай розсмоктується дуже швидко, тому що вона тонка. Часто такі дефекти помітні при посмішці.
При втраті жувальних зубів западає щока в бічних відділах внаслідок атрофії кістки щелеп, а зуби у передньому відділі розходяться, внаслідок зміни прикусу. До того ж опускаються кути рота.
При втраті всіх зубів відбувається усунення місць прикріплення м’язів. Через втрату підтримки западають губи та утворюються зморшки.
Внаслідок втрати висоти обличчя змінюється образ людини.
Металокерамічні коронки
Металокерамічні коронки – надійні, довговічні та, головне, доступні. І чудово допоможуть вам, якщо ваші зуби майже переміг карієс, з яким вже не впоратися звичайними пломбами, якщо зуби взагалі ослаблені і їх емаль сильно стерта, якщо ви стали жертвою флюорозу і ваші зуби набули підвищеної ламкості.
Металокерамічні коронки складаються з металевого каркасу, який покритий керамічною глазур’ю, що імітує вигляд природної емалі. Причому набагато стійкішою, ніж жива емаль, до мікроорганізмів і агресивних барвників.
Переваги:
• за допомогою металокераміки можна досягти повної ідентичності штучних зубів натуральним на вигляд і за функцією.
• металокерамічними штучними зубами можна ефективно (за умови їх правильного виготовлення) пережовувати їжу, так само як і своїми зубами, а в деяких випадках навіть краще.
• на металокераміці у кілька разів менше осідає мікробна бляшка, ніж на своїх зубах чи металі.
• довговічність.
• за допомогою металокераміки можливе протезування від найпростіших до найскладніших деформацій зубів.
Що таке безметалева кераміка?
Це сучасний вид протезування зубів, що успішно вирішує проблеми естетики зубів. Безметалові конструкції виготовляються із спеціальної особливо міцної кераміки на каркасі з оксиду, вірніше, діоксиду цирконію, виготовлених методом комп’ютерного фрезерування (технологія CAD/CAM).
Переваги безметалевої кераміки.
1. Немає металевого каркасу, при цьому застосовується міцна основа з оксиду цирконію. Ця технологія дозволяє вирішувати проблеми передніх зубів. Зовні така коронка нічим не відрізняється від живого зуба.
2. За естетичними властивостями дуже схожа на справжній зуб, що має той самий ступінь заломлення світла, що й емаль зуба.
3. Абсолютно нешкідлива для організму. Оксид цирконію є гіпоалергенним матеріалом, і у питанні біосумісності значно перевершує будь-які сплави, включаючи золото.
4. Довговічність та зручність.
Вініри
Вініри є найтоншими керамічними пластинками, які заміщають зовнішній шар зубів. Встановлюють вініри переважно на передні зуби. Вініри дозволяють досягти потрібної форми та бажаного кольору зуба.
Вони можуть застосовуватися у таких випадках:
• скол зуба
• проміжки між зубами
• клиноподібний дефект
• стертість
• порушення форми зубів
• старі пломби, що відрізняються за кольором від нормального зуба
• дефекти кольору зуба, пов’язані з флюорозом, “тетрацикліновими зубами”
• наслідки травм або лікування кореневого каналу
Бюгельні протези
Що таке бюгель? У перекладі з німецької бюгель означає дуга.
Отже, бюгельний протез – це протез дугоподібної форми. Бюгельний протез дозволяє використовувати для опори не тільки ясна, а й власні зуби, навіть якщо вони хитаються. Більше того, саме бюгельні протези рекомендуються при лікуванні пародонтозу, одним із симптомів якого може бути рухомий зуб. За рахунок взаємної підтримки сусідніх зубів бюгельний протез передає жувальне навантаження так, як це необхідно, тобто аналогічно здоровим зубам. Бюгельні протези бувають металеві, ацеталі, нейлонові.
Сучасні бюгельні протези є високотехнологічними конструкціями, що вирішують відразу два завдання: шинування зубів і протезування. У бюгельного протеза більш компактний вигляд, він дуже зручний, довговічний та міцний.